logo

Almagel Neo

Almagel Neo: návod k použití a recenze

Latinský název: Almagel Neo

ATX kód: A02AF02

Účinná látka: Algelrát + hydroxid hořečnatý + Simethicone (Algelrát + hydroxid hořečnatý + Simetikon)

Výrobce: Balkanpharma-Troyan, AD (Bulharsko)

Popis a aktualizace fotografií: 22/22/2018

Ceny v lékárnách: od 150 rublů.

Almagel Neo je antacidum s léčivou složkou, která snižuje nadýmání.

Uvolněte formu a složení

Dávková forma léku Almagel Neo je suspenze pro orální podání: kapalina od téměř bílé do bílé, se suspendovanými nejjemnějšími pevnými částicemi, s příjemným pomerančovým aroma (170 nebo 200 ml ve skleněných / polyethylenových tereftalátových lahvičkách, v kartonové krabičce 1 lahev s 5 ml odměrná lžíce; 10 ml sáčky / sáčky vyrobené z vícevrstvé fólie, v kartonové krabici 10 nebo 20 sáčků).

5 ml (1 odměrka) obsahuje:

  • účinné látky: simethicone (emulze simethicone) - 36 mg; hydroxid hořečnatý (pasta hydroxidu hořečnatého) - 395 mg; algeldrat (gel hydroxidu hlinitého) - 340 mg;
  • pomocné látky: peroxid vodíku (roztok2Ó2 30%), sacharinát sodný, sorbitol, hydroxyethylcelulóza, monohydrát kyseliny citronové, makrogol 4000, ethylparahydroxybenzoát, propylenglykol, propylparahydroxybenzoát, ethanol 96%, pomerančová příchuť, čištěná voda.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Almagel Neo je kombinovaný lék, antacidum, adsorbent, obal a carminative účinnost, která je určena aktivními složkami, které tvoří jeho složení.

Hydroxid hlinitý (algeldrat) a hydroxid hořečnatý potlačují kyselost žaludeční šťávy neutralizací volné kyseliny chlorovodíkové v žaludku a vázáním žlučových kyselin, čímž brání jejich absorpci. Schopnost Algeldratu snižovat střevní motilitu kompenzuje projímavý účinek hydroxidu hořečnatého. Simethicone brání tvorbě plynových bublin a podporuje jejich ničení a plyny, které se uvolňují během tohoto procesu, jsou adsorbovány střevními stěnami a vylučovány z těla v důsledku střevní peristaltiky..

Farmakokinetika

  • algelrát a hydroxid hořečnatý: ionty hliníku a hořčíku ve střevě jsou mírně absorbovány; u pacientů s normální funkcí ledvin se obsah hliníku a hořčíku v krvi nemění v důsledku příjmu přípravku Almagel Neo. Pacienti s chronickým selháním ledvin vyžadují sledování koncentrace hliníku a hořčíku v krvi, protože v důsledku porušení jejich vylučování je možné zvýšení hladin toxických;
  • simethicone: v důsledku chemické a fyziologické inertnosti není absorbován do tkání a orgánů, po průchodu gastrointestinálním traktem je vylučován z těla nezměněn.

Indikace pro použití

  • akutní gastritida;
  • exacerbace chronické gastritidy s normální / zvýšenou sekreční funkcí žaludku;
  • akutní duodenitida, duodenogastrický reflux;
  • exacerbace žaludečních vředů a duodenálních vředů;
  • gastroduodenální symptomatické vředy různé etiologie a patogeneze;
  • erozivní léze sliznice horního gastrointestinálního traktu;
  • gastroezofageální refluxní choroba, refluxní ezofagitida;
  • chronická pankreatitida v akutním stadiu, akutní pankreatitida;
  • nadýmání;
  • bolest v žaludku, pálení žáhy v důsledku nadměrné konzumace kávy, alkoholu, nikotinu, užívání léků a nesprávná strava, která negativně ovlivňuje funkci gastrointestinálního traktu;
  • fermentativní / hnilobná dyspepsie.

Kontraindikace

  • Alzheimerova choroba;
  • chronické selhání ledvin;
  • hypofosfatémie;
  • období těhotenství;
  • vrozená nesnášenlivost fruktózy;
  • věk do 10 let;
  • zvýšená individuální citlivost na složky léčiva.

Relativní kontraindikace (Almagel Neo se musí používat opatrně):

  • alkoholismus;
  • nemoc jater;
  • epilepsie;
  • onemocnění mozku;
  • traumatické zranění mozku;
  • období kojení;
  • děti a dospívající od 10 do 18 let.

Návod k použití přípravku Almagel Neo: způsob a dávkování

Almagel Neo se užívá perorálně, bez ředění vodou nebo pitím, 1 hodinu po jídle a večer před spaním. Suspenze se musí před užitím promíchat pečlivým hnětením sáčku nebo protřepáním lahvičky. Po užití léku se nedoporučuje brát další tekutinu po dobu 0,5 hodiny.

  • dospělí pacienti: 2 odměrky nebo 1 sáček / sáček 4krát denně; v případě potřeby můžete zvýšit jednu dávku na 4 odměrky nebo 2 sáčky 4krát denně; maximální denní dávka - 12 kopeček (6 sáčků) suspenze;
  • děti a dospívající od 10 do 18 let: dávku určuje ošetřující lékař a obvykle je to 1/2 dávky pro dospělé.

Trvání terapeutického cyklu by nemělo přesáhnout 28 dní.

Vedlejší efekty

Negativní vedlejší účinky pozorované při užívání přípravku Almagel Neo:

  • hypersenzitivní reakce;
  • nevolnost, zvracení;
  • dysgeusie (změna chuti);
  • zácpa / průjem.

Dlouhodobé užívání vysokých dávek léku může způsobit osteoporózu, osteomalacii, hypofosfatémii, hyperkalciurii, hypermagnesémii, hypokalcemii, hyperaluminemii, nefrocalcinózu, encefalopatii, zhoršenou funkci ledvin.

Pacienti se souběžným selháním ledvin při užívání přípravku Almagel Neo mohou pociťovat žízeň, nižší krevní tlak, hyporeflexii.

Předávkovat

Příznakem předávkování při dlouhodobém užívání vysokých dávek léčiva může být rozvoj hypermagnesémie, která se vyznačuje návaly horečky, rychlou únavou, slabostí svalů, vyčerpáním a nedostatečným chováním..

Příznaky metabolické alkalózy jsou také možné: výkyvy nálady, zhoršená mentální výkonnost, nervozita, únava, pomalé dýchání, svalová otupělost / bolest, nepříjemná chuť v ústech.

Když se objeví takové příznaky, je třeba urychleně odstranit Almagel Neo z těla - stimulace zvracení, výplach žaludku a příjem aktivního uhlí.

speciální instrukce

Je nutné dodržovat interval mezi užíváním přípravku Almagel Neo a jinými léky - 1–2 hodiny.

Při dlouhodobém užívání léčiva se doporučuje do potravy zahrnout potravu bohatou na fosfor, aby se uspokojila potřeba tohoto stopového prvku v těle..

Pacienti trpící alkoholismem a epilepsií, pacienti s onemocněním mozku a jater, těhotné ženy a děti do 18 let by měli vzít v úvahu, že obsah ethylalkoholu v přípravku Almagel Neo je 0,133 g na 5 ml léku (1 odměrka) nebo 0,266 g na 10 ml léku. (1 sáček / sáček), což může vést ke komplikacím. V denní dávce léčiva (8 kopeček / 4 sáčky) je obsah ethylalkoholu 0,904 g, a v maximální denní dávce suspenze (12 kopeček / 6 sáčků) - 1,356 g.

Při vrozené nesnášenlivosti fruktózy může Almagel Neo způsobit podráždění žaludeční sliznice a průjem v důsledku přítomnosti sorbitolu v jeho složení v množství 0,475 g na 5 ml léku (1 odměrka) nebo 0,950 g na 10 ml léku (1 sáček / sáček).

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Neexistují žádné údaje o negativním dopadu přípravku Almagel Neo na výkon prací, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a zvýšenou rychlost psychomotorických reakcí..

Aplikace během těhotenství a laktace

Těhotné ženy nejsou předepisovány Almagel Neo.

Neexistuje dostatek údajů z kontrolovaných klinických studií o užívání léku během kojení, aby bylo možné posoudit jeho bezpečnost a účinnost, proto by léčivo mělo být užíváno během kojení až po konzultaci s lékařem..

Použití v dětství

V pediatrii je užívání léku kontraindikováno pro léčbu dětí mladších 10 let..

Lékové interakce

Podle pokynů Almagel Neo inhibuje absorpci indomethacinu, digoxinu, salicylátů, chlorpromazinu, barbiturátů, blokátorů H2-histaminových receptorů, fenytoinu, isoniazidu, azithromycinu, beta-adrenergních blokátorů, diflunisalu, ketokonazolu / antibiotik chiracinolu, pivanicilinu, ricinicinicinu, pivanicilinu, ricinicinu,, cefpodoxím, nepřímé antikoagulancia, fexofenadin, dipyridamol, kyselina chenodeoxycholová, kyselina efsodeoxycholová, zalcitabin, lansoprazol.

Snížením rychlosti vyprazdňování žaludku m-anticholinergika zvyšují a prodlužují účinek přípravku Almagel Neo.

Analogy

Analogy Almagel Neo jsou Liquid antacid "York" se simethiconem, Antareitem, Reltserem, Simalgelem-VM atd..

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C na místě chráněném před světlem, chraňte před mrazem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost - 2 roky.

Podmínky výdeje z lékáren

K dispozici bez lékařského předpisu.

Recenze Almagel Neo

Většina recenzí o přípravku Almagel Neo popisuje tento přípravek jako účinný prostředek proti gastritidě a jiným onemocněním gastrointestinálního traktu, který dobře odbourává pálení žáhy, zmírňuje bolest žaludku a tvorbu plynů ve střevech a je vhodný k použití doma i na cestách. Někteří pacienti hlásí pomalé jednání a nepříjemnou chuť..

Cena za Almagel Neo v lékárnách

Přibližná cena za perorální suspenzi Almagel Neo: 10 ml sáčků / sáčků, 10 ks v balení. - 176 rublů; sáčky / sáčky, 10 ml, balení po 20 ks - 286 rublů; láhev 170 ml - 213 rublů.

Almagel Neo: ceny v online lékárnách

Almagel Neo perorální suspenze 10 ml 10 ks.

Almagel Neo perorální suspenze 170 ml, 1 kus.

Almagel NEO pozastavení 10 ml 10 ks.

Almagel NEO pozastavení 170 ml

Vzdělání: I.M. První moskevská státní lékařská univerzita Sechenov, specialita "Všeobecné lékařství".

Informace o drogě jsou zobecněny, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčení je zdraví nebezpečné!

Mnoho drog bylo původně uváděno na trh jako drogy. Například heroin byl původně uváděn na trh jako lék proti kašli pro děti. Kokain byl lékaři doporučován jako anestézie a jako prostředek ke zvýšení vytrvalosti..

Podle výzkumu WHO zvyšuje každodenní půlhodinová konverzace na mobilním telefonu pravděpodobnost vzniku mozkového nádoru o 40%.

Používáme 72 svalů, abychom řekli i ta nejkratší a nejjednodušší slova..

Podle výzkumu mají ženy, které pijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu..

Kaz je nejčastější infekční nemoc na světě, se kterou ani chřipka nemůže konkurovat..

Kromě lidí trpí prostatitida - psi pouze jedno živé zvíře na planetě Zemi. To jsou opravdu naši nejvěrnější přátelé.

Když kýchneme, naše tělo přestane fungovat. I srdce se zastaví.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% z celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebovává asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost způsobuje, že lidský mozek je mimořádně náchylný k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku..

Lék proti kašli "Terpinkod" je jedním z nejprodávanějších produktů, a to vůbec kvůli jeho léčivým vlastnostem.

Úsměv jen dvakrát denně může snížit krevní tlak a snížit riziko srdečních záchvatů a mrtvice..

Lidé, kteří jsou zvyklí na pravidelné snídaně, jsou mnohem méně pravděpodobně obézní..

Práce, kterou člověk nemá rád, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než práce vůbec.

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Pokud vaše játra přestanou fungovat, dojde k smrti do 24 hodin.

Dříve se předpokládalo, že zívnutí obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo odmítnuto. Vědci prokázali, že zívnutím člověk ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Letos jsme čelili viru COVID-19 a stali jsme se rukojmími situace ve světě. Většina skončila v karanténě nebo v izolaci namísto obvyklého majetku.

Almagel sáčky č. 10

Obsah

Složení

1 sáček obsahuje: algelrát (hydroxid hlinitý) 340 mg, hydroxid hořečnatý 395 mg, simethikon 36 mg.

Pomocné látky: sorbitol, peroxid vodíku (30% roztok), sorbitol, sacharinát sodný, hyetelóza, monohydrát kyseliny citronové, ethylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, propylenglykol, makrogol 4000, pomerančová příchuť, ethanol 96%, čištěná voda.

farmaceutický účinek

Indikace pro použití

Způsob aplikace

Dospělí
Uvnitř 2 kopečky suspenze 4krát denně, 1 hodinu po jídle a večer před spaním. V případě potřeby lze jednu dávku zvýšit na 4 kopečky, ale maximální denní dávka by neměla přesáhnout 12 kopeček.

Děti starší 10 let
Dávkování určuje ošetřující lékař - obvykle 1/2 dávky pro dospělé.
Průběh léčby není delší než 4 týdny. Před užitím musí být suspenze homogenizována protřepáním lahve. Je vhodné vzít přípravek Almagel Neo nezředěný. Nedoporučuje se brát tekutinu do půl hodiny po užití léku.

Interakce

Vedlejší účinek

Kontraindikace

- závažné selhání ledvin (kvůli nebezpečí rozvoje hypermagnesémie a intoxikace hliníku);
- Alzheimerova choroba;
- hypofosfatémie;
- těhotenství;
- děti do 10 let;
- vrozená nesnášenlivost fruktózy (léčivo obsahuje sorbitol);
- přecitlivělost na účinné látky a pomocné složky léčiva.

Aplikace během těhotenství a laktace
Experimentální studie na zvířatech neprokázaly teratogenní potenciál ani jiné nežádoucí účinky na embryo a / nebo plod.
O použití přípravku Almagel® u těhotných žen nejsou k dispozici žádné klinické údaje. Lék se nedoporučuje používat během těhotenství, ale pokud zamýšlený přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod, měl by být přípravek Almagel® užíván pod lékařským dohledem po dobu nejvýše 5 až 6 dnů..
Neexistují žádné údaje o uvolňování účinných látek léčiva do mateřského mléka. Almagel® lze během kojení používat pouze po pečlivém posouzení poměru očekávaného přínosu pro matku a potenciálního rizika pro dítě. Během kojení se doporučuje podávat lék nejdéle 5-6 dní pod dohledem lékaře..

Předávkovat

speciální instrukce

Kde koupit sáčky Almagel č. 10

Droga se dodává po celém Rusku a SNS. Zboží je zaplaceno až po obdržení. Cena sáčků Almagel č. 10 v lékárnách je zpravidla mnohem vyšší než na internetu. Můžete konzultovat a získat podrobnější informace o produktu zadáním kontaktů na oficiálních webových stránkách, operátor vám zavolá zpět během několika minut.

Zlevněná cena na oficiálních stránkách je 267 rublů.

Almagel® Neo

Instrukce

  • ruština
  • қazaқsha

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněné jméno

Léková forma

Suspenze pro vnitřní použití 10 a 170 ml

Složení

5 ml (jedna odměrka) obsahuje

účinné látky: gel hydroxidu hlinitého (vyjádřený jako hliník)

pasta hydroxidu hořečnatého (počítáno jako

simethicone (emulze simethicone - ve smyslu

polydimethylsiloxan), 36 mg

10 ml (1 sáček) obsahuje

účinné látky: gel hydroxidu hlinitého (vyjádřený jako hliník)

hydroxid), 680 mg

pasta hydroxidu hořečnatého (počítáno jako

hydroxid), 790 mg

simethicone (emulze simethicone - ve smyslu

polydimethylsiloxan), 72 mg,

pomocné látky: sorbitol, hydroxyethylcelulóza, ethylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, sodná sůl sacharinu, monohydrát kyseliny citronové, pomerančová esence, propylenglykol, makrogol 4000, ethylalkohol 96%, roztok peroxidu vodíku 30%, čištěná voda.

Popis

Pozastavení bílé nebo téměř bílé barvy s vůní pomeranče.

Farmakoterapeutická skupina

Antacida v kombinaci s léčivými přípravky.

ATX kód A02AF02

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Almagel® Neo prakticky neabsorbuje a nenarušuje rovnováhu elektrolytů.

Hydroxid hlinitý neutralizuje přebytek kyseliny chlorovodíkové v žaludku za vzniku chloridu hlinitého. Vlivem alkalického obsahu střeva se střevo mění na alkalické soli hliníku, které se špatně vstřebávají a vylučují gastrointestinálním traktem. Současně se hladina hliníku v krevním séru prakticky nemění. Hydroxid hořečnatý také neutralizuje kyselinu chlorovodíkovou v žaludku a přeměňuje se na chlorid hořečnatý. Ve střevě tvoří špatně vstřebatelný uhličitan hořečnatý a téměř nemění koncentraci iontů hořčíku v krvi. Simethicone, zahrnutý v přípravku, snižuje nadýmání ve střevech. Simethicone se vylučuje z těla beze změny.

Farmakodynamika

Almagel® Neo je lék s mírným a dlouhodobým účinkem antacida. Léčivo je vyvážená kombinace hydroxidu hlinitého a hydroxidu hořečnatého v kombinaci s léčivou složkou simethicone. Účinek léčiva je způsoben antacidovými, adsorbčními, potahovacími a cytoprotektivními vlastnostmi účinných látek.

Almagel® Neo rychle neutralizuje volnou kyselinu chlorovodíkovou, což vede ke snížení peptické aktivity žaludeční šťávy. Hliníkové ionty zvyšují tón spodního jícnového svěrače, adsorbují pepsin, žlučové kyseliny a lysolecitin. Alkalické účinné látky Almagel® Neo jsou jemně dispergovány, díky čemuž se zvyšuje jejich aktivní povrch, je dosaženo dobrého kontaktu se sliznicí žaludku a dvanáctníku, jejich vylučování se zpomaluje a neutralizační účinek je prodloužen.

Indikace

- peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutní fázi

- akutní gastritida, chronická gastritida se zvýšenou a normální sekreční funkcí v akutní fázi

- hiátová kýla, refluxní ezofagitida

- dyspeptické jevy (a jejich prevence) vyplývající z užívání některých léků (glukokortikosteroidy, nesteroidní protizánětlivé léky)

- nepohodlí a bolest v epigastriu, pálení žáhy, kyselé říhání, vznikající při chybách ve stravě, nadměrná konzumace kávy, nikotinu, alkoholu

Způsob podání a dávkování

Dospělým se doporučuje užívat 2 dávkové lžíce (1 sáček) 4krát denně, 1 hodinu po jídle a v noci. Při refluxní ezofagitidě je lék užíván krátce po jídle. Průběh léčby je 2-3 měsíce. Při občasném použití (například při nepohodlí po chybě ve stravě) - vezměte 2 dávkové lžíce (1 sáček) jednou. U dětí (nad 14 let) je dávka určena ošetřujícím lékařem (obvykle dávky pro dospělé).

Maximální denní dávka by neměla přesáhnout 12 kopeček (6 sáčků) denně. Maximální denní dávka by se neměla užívat déle než 4 týdny.

Je vhodné nechat přípravek Almagel® Neo neředěný. Nedoporučuje se brát tekutiny do půl hodiny po užití.

Před použitím musí být suspenze dobře protřepána..

Vedlejší efekty

- snížení krevního tlaku, hyporeflexie (u pacientů se selháním ledvin)

- průjem nebo zácpa

- změna chuti, nevolnost, zvracení, žízeň

- metabolické poruchy fosforu, vápníku a hořčíku (při dlouhodobém používání)

Kontraindikace

- přecitlivělost na složky léčiva

- závažné poškození ledvin

- vrozená nesnášenlivost fruktózy

- období těhotenství a kojení

Lékové interakce

Almagel® Neo snižuje plazmatickou koncentraci kaptoprilu a jeho relativní biologickou dostupnost. Captopril musí být použit nejméně dvě hodiny před užitím drogy. Lék snižuje resorpci tetracyklinových antibiotik, blokátorů H2 a přípravků železa. Doporučuje se užívat v intervalech 1–2 hodiny. Almagel® Neo snižuje plazmatickou koncentraci ketokonazolu. Almagel® Neo by neměl být užíván současně s chinolony. Lék musí být použit 2 hodiny před nebo po užití digoxinu a propranololu, protože Almagel® Neo snižuje jejich biologickou dostupnost.

Lék může interferovat s vylučováním chinidinu, což může vést k projevům intoxikace chinidinem, zejména u pacientů se zhoršenou funkcí ledvin. Současné podávání antacid a salicylátů vede k významnému snížení hladiny salicylátů v séru. Při kombinovaném použití levotyroxinu a přípravku Almagel® Neo je možné snížení hormonálního účinku.

Pirenzepin zvyšuje a prodlužuje účinek léku.

speciální instrukce

Almagel® Neo obsahuje pomocné látky propylparaben a ethylparahydroxybenzoát, které mohou způsobit kopřivku. Vzácně je možný výskyt okamžitých alergických reakcí, včetně bronchospasmu. U pacientů s chronickým selháním ledvin se může hladina iontů hliníku a hořčíku v krevním séru zvýšit na toxické hodnoty v důsledku jejich narušeného vylučování..

Vlastnosti dopadu na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné stroje

Neexistují důkazy o negativním dopadu na schopnost řídit a obsluhovat vybavení.

Předávkovat

Přestože je Almagel® Neo částečně absorbován, může dlouhodobé užívání vysokých dávek vést k rozvoji hypermagnesémie (zvýšení hladiny hořčíku v krvi), která se vyznačuje rychlou únavou, začervenáním obličeje, vyčerpáním, slabostí svalů a nedostatečným chováním..

Lze také pozorovat známky metabolické alkalózy: změny nálady nebo mentální aktivity, necitlivost nebo bolest ve svalech, nervozita a únava, pomalé dýchání, nepříjemná chuť.

Léčba. Je nutné okamžitě přijmout opatření pro rychlé odstranění léku - výplach žaludku, vyvolání zvracení, příjem aktivního uhlí.

Uvolňovací forma a balení

170 ml ve skleněných nebo polyethylen tereftalátových lahvích. Jedna láhev je umístěna v lepenkové krabičce s dávkovací lžičkou a pokyny pro lékařské použití ve státním a ruském jazyce.

10 ml ve vícevrstvém fóliovém sáčku. 10 nebo 20 sáčků spolu s pokyny pro lékařské použití ve státním a ruském jazyce jsou uloženy v krabici.

Podmínky skladování

Na tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 С. Chraňte před mrazem! Udržujte mimo dosah dětí!

Doba skladování

Lék by neměl být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky výdeje z lékáren

Výrobce

Bulharsko, 5600 Troyan, st. "Krairechna" č. 1.

Jméno a země vlastníka rozhodnutí o registraci

"Balkanfarma-Troyan AD", Bulharsko

Adresa organizace, která přijímá požadavky na kvalitu produktů od spotřebitelů v Kazašské republice

Zastoupení společnosti "Actavis International Ltd." v Almaty

Kazašská republika, 050009, Almaty, st. Mukanova, 241-1A.

Almagel Neo

Ceny v online lékárnách:

Almagel Neo je lék proti antacidům, adsorbentům, karmínům a obalům.

Uvolněte formu a složení

Lék je k dispozici ve formě suspenze pro orální podání, což je bílá nebo téměř bílá homogenní kapalina s pomerančovou vůní (každá 170 ml nebo 200 ml v lahvičkách z tmavého skla nebo polyethylenu tereftalátu se šroubovacím plastovým víčkem, jedna láhev v kartonové krabičce, 5 ml odměrná lžička a lékařské pokyny pro léčivo; 10 ml v sáčcích vyrobených z vícevrstvé fólie, v kartonové krabici 10 nebo 20 sáčků a návod k použití přípravku Almagel Neo).

Složení pro 5/10 ml suspenze (jedna naběračka / jedno sáček):

  • účinné látky: hydroxid hořečnatý (ve formě pasty hydroxidu hořečnatého) - 395/790 mg, algeldrat (ve formě gelu hydroxidu hlinitého) - 340/680 mg, simethikon (ve formě emulze simethikonu) - 36/72 mg;
  • pomocné složky: sorbitol, monohydrát kyseliny citronové, propylparaben, roztok peroxidu vodíku 30%, makrogol 4000, ethanol 96%, sacharinát sodný, propylenglykol, ethylparahydroxybenzoát, hyethylosa, pomerančová příchuť, čištěná voda.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Almagel Neo je kombinovaný lék s obalovým, antacidovým, karminativním a adsorpčním účinkem..

Hydroxid hořečnatý a hydroxid hlinitý (algeldrat) váží žlučové kyseliny, neutralizují volnou kyselinu chlorovodíkovou a snižují kyselost žaludku. Vzhledem k projímavým vlastnostem hydroxidu hořečnatého je zpomalení střevní motility způsobené Algeldratem vyvážené..

Simethicone zabraňuje tvorbě plynových bublin a podporuje ničení uvolněných plynových bublin. Plyny, které se při tom vytvářejí, jsou absorbovány ve střevních stěnách a díky peristaltice jsou z těla odstraněny..

Farmakokinetika

Absorpce iontů hořčíku a hliníku ve střevě je zanedbatelná. U pacientů s normální funkcí ledvin se plazmatická koncentrace hořčíku a hliníku nemění. Při chronickém selhání ledvin je možné zvýšit hladinu hořčíku a hliníku v krvi na toxické koncentrace, protože vylučování těchto iontů je narušeno.

Simethicone je chemicky a fyziologicky inertní, proto se neabsorbuje do tkání a orgánů a po průchodu trávicím traktem se vylučuje v původní podobě.

Indikace pro použití

  • exacerbace vředů dvanáctníku a žaludku;
  • zánět dvanáctníku v akutní fázi;
  • duodenogastrický reflux (házení obsahu dvanáctníku do žaludku);
  • exacerbace chronické gastritidy s normální nebo zvýšenou sekreční funkcí střev;
  • akutní gastritida;
  • refluxní ezofagitida a gastroezofageální reflux;
  • pálení žáhy a gastralgie (v důsledku nadměrné konzumace kávy, ethanolu nebo nikotinu, stejně jako příjmu různých léků; v důsledku nesprávné stravy, která negativně ovlivňuje fungování gastrointestinálního traktu);
  • symptomatické vředy gastrointestinálního traktu různých etiologií;
  • exacerbace chronické pankreatitidy nebo akutní pankreatitidy;
  • eroze sliznic horního gastrointestinálního traktu;
  • nadýmání (nadměrná akumulace plynu ve střevech);
  • hnijící nebo fermentativní dyspepsie.

Kontraindikace

  • nízké hladiny fosfátů v krvi (hypofosfatémie);
  • chronické selhání ledvin;
  • dědičná nesnášenlivost fruktózy;
  • Senilní demence Alzheimerovy choroby (Alzheimerova choroba);
  • období těhotenství;
  • děti do 10 let;
  • zvýšená individuální citlivost na hlavní nebo pomocné složky zavěšení.

Relativní (Almagel Neo se používá opatrně):

  • nemoc jater;
  • traumatické zranění mozku;
  • epilepsie;
  • onemocnění mozku;
  • nadměrná konzumace alkoholu;
  • období kojení;
  • věk pacienta od 10 do 18 let.

Almagel Neo: návod k použití (dávkování a metoda)

Suspenze Almagel Neo se užívá perorálně, bez ředění vodou a pokud možno bez pití. Nedoporučuje se pít tekutinu do 30 minut po užití léku. Před použitím protřepejte lahvičku nebo promíchejte sáček, aby se suspenze homogenizovala.

Dospělí Almagel Neo jsou předepisováni 10 ml (1 sáček nebo 2 odměrky) čtyřikrát denně. Lék by měl být užíván jednu hodinu po jídle a večer (před spaním). V případě potřeby je možné zvýšit jednorázovou dávku na 15 ml. Maximální dávka suspenze je 60 ml (12 kopeček) denně.

Děti a dospívající nad 10 let Almagel Neo předepisuje ošetřující lékař. Obvykle je denní dávka pro děti ½ denní dávky pro dospělé.

Trvání terapie - ne více než 4 týdny.

Vedlejší efekty

Během léčby přípravkem Almagel Neo se u pacienta může objevit nevolnost, změny chuti, zvracení, průjem nebo zácpa a alergické reakce..

V případě dlouhodobého užívání léčiva ve velkých dávkách jsou pozorovány následující vedlejší účinky: hypermagnesémie, hypokalcemie, hyperaluminémie, hypofosfatémie, hyperkalciurie, osteoporóza, nefrokalcinóza, osteomalacie, renální dysfunkce, encefalopatie.

U pacientů s renální insuficiencí se může objevit žízeň, nižší krevní tlak a nižší reflexy (hyporeflexie)..

Předávkovat

Při dlouhodobé léčbě vysokými dávkami přípravku Almagel Neo se může objevit hypermagnesémie, která se vyznačuje zarudnutím obličeje, slabostí svalů, rychlou únavou, vyčerpáním a nedostatečným chováním..

Mohou se objevit příznaky metabolické alkalózy: pomalé dýchání, bolest nebo necitlivost svalů, nepříjemná chuť v ústech, zhoršená mentální aktivita, nervozita, změny nálady, únava.

V případě předávkování přípravkem Almagel Neo je nezbytné neprodleně přijmout opatření k odstranění jeho zbytků z těla (stimulace reflexu roubíku, výplach žaludku, orální podání aktivního uhlí).

speciální instrukce

Suspenze Almagel Neo by měla být užívána odděleně od jiných léčivých přípravků (v intervalu nejméně 1–2 hodiny).

Pokud je léčba léky dlouhodobá, je nutné zajistit další příjem fosfátů s jídlem..

Jedna odměrka (5 ml) suspenze obsahuje 0,113 g ethanolu a jeden sáček (10 ml) - 0,266 g. Množství ethanolu v obvyklé denní dávce přípravku Almagel Neo (4 sáčky nebo 8 odměrek) je 0,904 g, v maximální denní dávce (6 sáčků nebo 12 kopeček) - 1,356 g. Vzhledem k obsahu ethylalkoholu ve složení léku by měl být přípravek používán s opatrností u pacientů s epilepsií a alkoholismem, u pacientů s onemocněním mozku a jater, dětí a dospívajících do 18 let věku.

V jedné odměrce (5 ml) suspenze je obsah sorbitolu 0,475 g, v jednom sáčku (10 ml) - 0,95 g. Sorbitol by neměli užívat pacienti s vrozenou intolerancí fruktózy; může způsobit průjem a podráždění žaludku.

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Almagel Neo nemá žádný negativní vliv na schopnost pacienta zapojit se do práce spojené se zvýšenou koncentrací pozornosti a vyžadující rychlou reakci (řízení, dispečerské a provozní činnosti atd.).

Aplikace během těhotenství a laktace

Almagel Neo je kontraindikován u těhotných žen.

Během laktace může být léčivo používáno pouze podle pokynů lékaře, protože kontrolované klinické studie s léčivem pro jeho použití během tohoto období nebyly provedeny.

Použití v dětství

Přípravek Almagel Neo se nepoužívá u dětí mladších 10 let..

V dětství a adolescenci od 10 do 18 let se léčba drogy provádí opatrně.

Se zhoršenou funkcí ledvin

Lék by neměl být používán pro chronické selhání ledvin.

Přípravek Almagel Neo je předepisován s opatrností u pacientů s poškozenou funkcí ledvin..

Pro porušení funkce jater

U pacientů se zhoršenou funkcí jater je přípravek Almagel Neo předepisován s opatrností..

Použití u starších osob

Starší pacienti jsou léčeni přípravkem Almagel Neo pouze pod lékařským dohledem.

Lékové interakce

Almagel Neo zpomaluje a snižuje vstřebávání mnoha léků: salicylátů, blokátorů H.2-histaminové receptory, chinolony, antibiotika tetracyklinové řady, nepřímé antikoagulancia, beta-blokátory, barbituráty, digoxin, chlorpromazin, diflunisal, isoniazid, azithromycin, pivampicilin, fexofenadin, zalcillabin, penicitolacylaktin lansoprazol, efsodeoxycholová a chenodeoxycholová kyselina.

Při současném použití s ​​m-anticholinergiky, které zpomalují vyprazdňování žaludku, se terapeutický účinek přípravku Almagel Neo zvyšuje a prodlužuje.

Analogy

Analogy Almagel Neo jsou Almagel, Almagel A, Rennie, Vikair, Simalgel-VM atd..

Podmínky skladování

Skladujte na tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Suspenze nesmí být zamrzlá. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost - 2 roky.

Podmínky výdeje z lékáren

K dispozici bez lékařského předpisu.

Recenze Almagel Neo

Většina recenzí o Almagel Neo na specializovaných fórech a webech je pozitivní. Pacienti doporučují tento lék jako dobrý a účinný lék na pálení žáhy, nadýmání, gastritidu a jiná onemocnění trávicího traktu. Suspenze snižuje bolest v žaludku a eliminuje zvýšenou tvorbu plynu ve střevech, má mírné projímadlo. Drogu je vhodné užívat a sáčky lze vždy vzít s sebou.

Nevýhody pacientů zahrnují specifickou chuť suspenze, krátkodobou necitlivost jazyka po užití přípravku Almagel Neo, přítomnost příchutí ve složení, jakož i existující kontraindikace a některé vedlejší reakce. Účinek léčby není vždy výrazný, v některých případech může být nutná další terapie.

Cena za Almagel Neo v lékárnách

Přibližné ceny Almagel Neo v lékárnách jsou následující:

  • suspenze pro orální podání (v 10 ml sáčcích, 10 sáčcích v krabici) - 170–260 rublů;
  • suspenze pro orální podání (v 10 ml sáčcích, 20 sáčcích v krabici) - 290-300 rublů;
  • suspenze pro orální podání (v lahvích po 170 ml) - 180–240 rublů.

Almagel Neo

Složení léčivého přípravku

účinné látky: 5 ml (1 naběračka) suspenze obsahuje:

hydroxid hlinitý ve formě hydroxidu hlinitého 340 mg,

pasta hydroxidu hořečnatého ve formě hydroxidu hořečnatého 395 mg,

emulze simethiconu 30%, pokud jde o polydimethylsiloxan 36 mg

10 ml (1 sáček) suspenze obsahuje:

hydroxid hlinitý ve formě hydroxidu hlinitého 680 mg,

pasta hydroxidu hořečnatého ve formě hydroxidu hořečnatého 790 mg,

emulze simethiconu 30% v podobě polydimethylsiloxanu 72 mg

pomocné látky: roztok peroxidu vodíku (30%), sorbitol (E 420), sodná sůl sacharinu, hydroxyethylcelulóza, kyselina citrónová, methylparaben (E 214), propylparaben (E 216), propylenglykol, makrogol 400, pomerančová aroma, ethanol 96%, uvolněno.

Léková forma

Suspenze pro perorální podání.

Pozastavení bílé nebo téměř bílé barvy s vůní pomeranče.

Jméno a umístění výrobce

Balkanpharma-Troyan AD.

Bulharsko, 5600 Troyan, st. Krayrechna, 1/1, Krayrechna Str., 5600 Troyan, Bulharsko.

Farmakologická skupina

Antacida. Kombinace jednoduchých solí a projímadel (antiflatulenty). ATC kód А02А F02.

Almagel ® Neo je vyvážený gel hydroxidu hlinitého a hydroxidu hořečnatého v kombinaci s carminativní složkou - simethikonem. Má dlouhodobý antacidní účinek, má mírně projímavý účinek, úspěšně odstraňuje zácpu a snižuje nadýmání u pacientů se žaludečními vředy.

Jeho dvojitý mechanismus účinku, kombinující schopnost neutralizovat kyseliny a cytoprotektivní aktivitu, poskytuje ochranu žaludeční sliznice a její hojení v případě poškození.

Alkalické aktivní složky léčiva jsou jemně rozptýleny, což zvyšuje jejich aktivní povrch, zajišťuje užší kontakt s povrchem sliznice žaludku a dvanáctníku, zpomaluje evakuaci žaludečního obsahu a prodlužuje neutralizační účinek.

Cytoprotektivní aktivita je spojena s aktivací syntézy prostaglandinů, které stimulují sekreci hlenu a bikarbonátů z žaludeční sliznice.

S ohledem na schopnost léku vázat žlučové kyseliny a lysolecitin a mít gastroprotektivní účinek lze Almagel ® Neo použít k léčbě duodenogastrického refluxu..

Simethicone, který je součástí léku, pomáhá eliminovat nadýmání.

Simethicone je stabilní silikonová sloučenina, neabsorbuje se ze zažívacího traktu, způsobuje přirozené uvolňování plynů a jejich absorpci střevními stěnami.

Simethicone uplatňuje svůj účinek v lumenu tenkého střeva a je vylučován z těla v nezměněné podobě.

Složky léčiva se neabsorbují v gastrointestinálním traktu, a proto při použití v doporučených dávkách a při doporučené délce léčby nevedou ke klinicky významným koncentracím v plazmě..

Hydroxid hlinitý neutralizuje zvýšenou sekreci kyseliny chlorovodíkové v žaludku a vytváří chlorid hlinitý.

Hydroxid hořečnatý také neutralizuje kyselinu chlorovodíkovou v žaludku a převádí se na chlorid hořečnatý. Ve střevě se mění na uhličitan hořečnatý, který je špatně absorbován, takže koncentrace iontů hořčíku v krvi se prakticky nemění.

U pacientů s chronickým selháním ledvin se může hladina iontů hliníku a hořčíku zvýšit na toxické hodnoty v důsledku snížené exkrece.

Indikace

Symptomatická léčba onemocnění zažívacího traktu, které jsou doprovázeny zvýšenou nebo normální kyselostí žaludeční šťávy a zvýšenou tvorbou plynu.

Lék by měl být používán samostatně nebo v kombinaci s jinými léky pro:

  • gastritida a duodenitida;
  • vředy žaludku a dvanáctníku;
  • eroze žaludku a dvanáctníku;
  • gastroezofageální refluxní choroba;
  • duodenogastrický reflux;
  • funkční dyspepsie
  • plynatost, nepohodlí v důsledku zvýšené produkce plynu.

Kontraindikace

Přecitlivělost na všechny účinné a / nebo pomocné látky, které tvoří léčivo. Těžké poškození ledvin, a to iu pacientů na hemodialýze, u kterých existuje riziko zvýšení koncentrace iontů hliníku a hořčíku v krevním séru na toxické hladiny v důsledku snížení vylučování ledvinami. Hypofosfatémie, těžká osteoporóza, Alzheimerova choroba, opakující se zácpa, chronický průjem, střevní obstrukce, podezření na zánět slepého střeva, krvácení ze zažívacího traktu neznámého původu, těžká bolest břicha nespecifikovaného původu, ulcerativní kolitida, stavy způsobující nerovnováhu ve vodě a rovnováhu elektrolytů.

Vhodná bezpečnostní opatření pro použití

Před zahájením užívání léku byste měli vyloučit přítomnost maligního procesu.

Hydroxid hlinitý může způsobit zácpu a hydroxid hořečnatý může způsobit střevní hypokinezi. Vysoké dávky tohoto přípravku mohou způsobit nebo zhoršit střevní obstrukci a střevní obstrukci, zejména u pacientů se zvýšeným rizikem takových komplikací, jako jsou pacienti s renální nedostatečností nebo starší pacienti..

Pacienti by se měli poradit s lékařem, pokud:

  • ztráta váhy
  • potíže s polykáním nebo přetrvávající nepohodlí v břiše
  • zažívací poruchy, které se objevily poprvé, nebo změny v průběhu stávajících zažívacích poruch;
  • selhání ledvin.

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin je možné zvýšení plazmatických hladin hliníku a / nebo hořčíku, proto je třeba mít na paměti, že dlouhodobé užívání vysokých dávek léčiva může vést k rozvoji demence a mikrocytické anémie.

Při dlouhodobém užívání léčiva je nutné zajistit, aby bylo do těla dodáno dostatečné množství fosforu, protože hydroxid hlinitý se váže na fosfáty a snižuje jejich absorpci z trávicího traktu..

Při léčbě pacientů s renální insuficiencí je třeba sledovat dynamiku ukazatelů stavu ledvin, velikosti vředů, výskytu průjmu, hladiny hliníku a hořčíku v séru..

Každá dávka (10 ml) léčiva obsahuje

  • 0,226 g ethanolu, jehož přítomnost může negativně ovlivnit stav pacientů s onemocněním jater a mozku, u osob se závislostí na alkoholu, epilepsií, u těhotných žen a dětí mladších 14 let;
  • 0,95 g této látky, která je kontraindikována u pacientů se vzácnými dědičnými chorobami, jako je fruktózová intolerance.

Parabeny, které jsou součástí léku jako pomocné látky, mohou vyvolat alergické reakce, včetně kopřivky, bronchospasmu.

Používejte během těhotenství a kojení

Vzhledem k nedostatku údajů o adekvátních klinických studiích pro ženy během těhotenství lze přípravek Almagel ® Neo použít podle pokynů lékaře pouze v případě, že očekávaný přínos pro matku převáží možné riziko pro plod / dítě..

Je třeba vzít v úvahu obsah iontů hliníku a hořčíku, které mohou ovlivnit tranzit v gastrointestinálním traktu, a to:

  • Soli hydroxidu hořečnatého mohou způsobit průjem;
  • soli hliníku mohou často způsobovat zácpu a zhoršovat zácpu

pozorováno během těhotenství,

proto je třeba se vyhnout dlouhodobému užívání a nadměrným dávkám tohoto léku.

Pokud je přípravek Almagel ® Neo používán těhotnými ženami, může lék způsobit poškození v důsledku obsahu ethylalkoholu (0,226 g na dávku)..

Během léčby by mělo být kojení ukončeno.

Schopnost ovlivnit rychlost reakce při řízení nebo řízení jiných mechanismů

Neexistuje důkaz o negativním dopadu na schopnost řídit vozidla nebo pracovat se složitými mechanismy.

Pro použití u dětí starších 14 let.

Bezpečnost a účinnost léku u dětí mladších 14 let nebyla stanovena..

Způsob podání a dávkování

Dospělí a děti starší 14 let

U gastroezofageálního refluxního onemocnění je doporučená dávka 10-15 ml (2-3 kopečky) nebo 1 sáček 4krát denně 1:00 po jídle a před spaním.

Pro gastritidu, duodenitidu, erozi žaludku a dvanáctníku, žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy, duodenogastrický reflux, funkční dyspepsii, plynatost, je doporučená dávka 10 ml (2 kopečky) nebo 1 sáček 4krát denně 1:00 po jídle a před spaním.

Trvání léčby určuje lékař.

Maximální denní dávka 60 ml (12 kopeček nebo 6 sáčků), maximální délka léčby 4 týdny.

Pokud příznaky přetrvávají, navštivte lékaře.

Droga musí být přijata neředěná. Nedoporučuje se konzumovat tekutiny do 30 minut po požití. Před použitím musí být suspenze důkladně homogenizována protřepáním láhve.

Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin. Lék by měl být užíván po konzultaci s lékařem. Při delším používání je třeba zvážit stav renálních funkcí.

Předávkovat

Dlouhodobé používání přípravku Almagel® Neo může vést k hypermagnesémii, přestože léčivo se téměř neabsorbuje z trávicího traktu. Příznaky předávkování se projevují rychlou únavou, sčervenáním obličeje, vyčerpáním, slabostí svalů a nevhodným chováním.

Lze také pozorovat příznaky metabolické alkalózy: změny nálady nebo mentální aktivity, otupělosti nebo bolesti svalů, nervozita a únava, pomalé dýchání, nepříjemná chuť.

Máte-li podezření na předávkování lékem nebo pokud se objeví klinické příznaky, je nutné léčivo zrušit a podniknout opatření k rychlému odstranění léku z gastrointestinálního traktu (zavést aktivní uhlí, výplach žaludku a další postupy ke snížení absorpce iontů hliníku a hořčíku).

Léčba předávkování hořčíkem: rehydratace, nucená diuréza. Glukonát vápenatý lze podávat intravenózně. V případě selhání ledvin je nutná hemodialýza nebo peritoneální dialýza.

Vedlejší efekty

Dlouhodobé užívání přípravku Almagel ® Neo nebo užívání vysokých dávek může způsobit syndrom nedostatku fosforu (ztráta chuti k jídlu, svalová slabost, úbytek hmotnosti).

Je třeba mít na paměti, že i při použití obvyklých dávek léku u pacientů, jejichž strava se vyznačuje nízkým obsahem fosforu, je možné snížit obsah fosforu v těle, zvýšit resorpční procesy v kostní tkáni, hyperkalciurii, osteomalacii, osteoporóze, protože tento lék obsahuje hliník (viz.

Hydroxid hlinitý může být na hemodialýze nebezpečný pro porfyrické pacienty.

  • Z gastrointestinálního traktu: poruchy chuti (pocit chuti křídy), průjem, zácpa, nauzea, zvracení, změna barvy stolice;
  • Z imunitního systému: hypersenzitivní reakce, včetně bronchospasmu, svědění, kopřivka, angioedém a anafylaktické reakce.

Pokud zjistíte jakékoli nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, poraďte se se svým lékařem ohledně dalšího užívání léku!

Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Almagel ® Neo interaguje s některými dalšími drogami používanými orálně. Dochází ke snížení absorpce léků užívaných současně z gastrointestinálního traktu. Jako preventivní opatření je třeba přestat mezi užíváním antacid a jiných léčivých přípravků..

Doporučuje se vzít 2:00 před nebo 2:00 po použití léčiva Almagel ® Neo: antibiotika skupiny tetracyklinů (tetracyklin, doxycyklin), fluorochinolony (ciprofloxacin, norfloxacin, ofloxacin), H 2 -antihistaminika, léčiva proti tuberkulóze: ethambutol, isoniazid (perorální), atenolol, metoprolol, propranolol, chlorquin, cykliny, diflunisal, digoxin, difosfonáty, fexofenadin, železo (soli), fluorid sodný, léčiva GCS (popsaná a interakce s prednisolonem) indomethacin, cayexalát, ketokonazol, lansoprazol, linkosamidy, fenothiazinová antipsychotika, penicilamin, fosfor (přísady), tyroxin.

Kombinace, které je třeba zvážit: při současném použití se salicyláty se vylučování salicylátů ledvinami zvyšuje v důsledku alkalizace moči.

Nepoužívejte lék současně s chinolinem.

Vysazení chinidinu může být narušeno projevy chinidinové toxicity, zejména u pacientů s renální nedostatečností.

Jejich současné použití s ​​cholinergními látkami snižuje jejich účinnost.

Současné použití hydroxidu hlinitého a citrátů může vést ke zvýšení hladin hliníku, zejména u pacientů s renální nedostatečností.

Použití léčiva s léky, které mají enterickou membránu, může vést k rychlejšímu rozpuštění membrány a podráždění žaludku a dvanáctníku..

Lék může snížit absorpci kyseliny listové.

Při kombinaci s levotyroxinem je možné snížit jeho hormonální účinky. Pirenzepin zvyšuje a prodlužuje účinek Almagel ® Neo.

Skladovatelnost

Podmínky skladování

V původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před mrazem!

Po prvním otevření primárního obalu může být suspenze skladována po dobu 30 dnů za stanovených podmínek.

Obal

170 ml nebo 200 ml v lahvi s odměrkou.

10 ml ve fóliových sáčcích. 10 nebo 20 sáčků v krabici spolu s návodem k použití.

Almagel neo: návod k použití

Složení

5 ml (jedna odměrka) suspenze obsahuje:

Hydroxid hlinitý gel (ve smyslu hydroxidu hlinitého) 340 mg

Pasta hydroxidu hořečnatého (vyjádřená jako hydroxid hořečnatý) 395 mg

Emulze simethikonu (vyjádřená jako simethikon - polydimethylsiloxan) 36 mg

10 ml (1 sáček) suspenze obsahuje:

Hydroxid hlinitý gel (vyjádřený jako hydroxid hlinitý) 680 mg

Pasta hydroxidu hořečnatého (vyjádřená jako hydroxid hořečnatý) 790 mg

Emulze simethikonu (vyjádřená simethikonem - polydimethylsiloxanem) 72 mg

Pomocné látky: sorbitol (E 420), hydroxyethylcelulóza (E1525), sacharin sodný (E954), roztok peroxidu vodíku (30%), monohydrát kyseliny citronové (EZO), ethylparahydroxybenzoát (E214), propylparaben (E216), propylen 2015 makrogol 4000, pomerančová esence Orange Jus, ethylalkohol 96% (E1510), čištěná voda.

Farmakoterapeutická skupina

Prostředky pro léčení stavů spojených s poruchami kyselosti. Antacida v kombinaci s látkami potlačujícími plyn.

ATX kód: A02AF02

Almagel Neo je kombinace hydroxidu hlinitého a hydroxidu hořečnatého v kombinaci s léčivou složkou simethicone. Lék má účinek neutralizující kyselinu (26,55 meV je množství vodíkových iontů, které lze lékem neutralizovat), má adsorpční aktivitu proti pepsinu a žlučovým kyselinám, zvyšuje tvorbu hlenu a syntézu PGE2, obaluje sliznici, má cytoprotektivní účinek, zvyšuje tón spodního jícnového svěrače... Simethicone zabraňuje tvorbě a podporuje ničení plynových bublin v hlenové suspenzi gastrointestinálního obsahu; působí v celém zažívacím traktu, neovlivňuje vstřebávání jiných látek, nemění pH a chemické prostředí ve střevním obsahu. Almagel Neo má mírný projímavý účinek.

Indikace pro použití

Symptomatická léčba onemocnění zažívacího traktu, které jsou doprovázeny zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy a zvýšenou tvorbou plynu. Lék může být použit samostatně nebo v kombinaci pro:

gastritida a duodenitida;

eroze žaludku a dvanáctníku;

vředy žaludku a dvanáctníku;

léčivá gastritida a duodenitida;

nepohodlí v důsledku zvýšené produkce plynu.

Kontraindikace

Přecitlivělost na všechny účinné a / nebo pomocné látky obsažené v léčivu.

Těžké poškození ledvin, a to iu pacientů na hemodialýze, u kterých existuje riziko zvýšení koncentrace iontů hliníku a hořčíku v krevním séru na toxické hladiny v důsledku sníženého vylučování ledvinami..

Hypofosfatémie, těžká osteoporóza, Alzheimerova choroba, obvyklá zácpa, chronický průjem, střevní obstrukce, podezření na zánět slepého střeva, krvácení ze zažívacího traktu neznámého původu, těžká bolest břicha neznámého původu, ulcerativní kolitida; podmínky způsobující narušení rovnováhy vody a elektrolytů; těhotenství, kojení, děti do 14 let.

Způsob podání a dávkování

Dospělí a děti starší 14 let:

U gastroezofageálního refluxu je doporučená dávka 10-15 ml (2-3 kopečky) nebo 1 balení 4krát denně 1 hodinu po jídle a před spaním. Po dosažení požadovaného účinku je doporučená dávka 10 ml (2 odměrky) nebo 1 balení 4krát denně.

Při gastritidě, duodenitidě, erozi žaludku a dvanáctníku, žaludečních vředech a dvanáctníku vředů, duodenogastrickém refluxu, funkční dyspepsii, flatulenci je doporučená dávka 10 ml (2 kopečky) nebo 1 balení 4krát denně 1 hodinu po jídle a před jídlem spát. Trvání léčby určuje lékař.

Maximální denní dávka 60 ml (12 kopeček nebo 6 balení), maximální délka léčby 4 týdny.

Pokud příznaky přetrvávají, navštivte lékaře.

Droga musí být přijata neředěná. Nedoporučuje se konzumovat tekutiny do 30 minut po požití. Před použitím musí být suspenze důkladně homogenizována protřepáním láhve.

Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin:

Lék by měl být užíván po konzultaci s lékařem. Při delším používání je třeba zvážit stav renálních funkcí.

Dlouhodobé užívání přípravku Almagel Neo nebo užívání vysokých dávek může způsobit syndrom nedostatku fosforu (ztráta chuti k jídlu, svalová slabost, úbytek hmotnosti). Je třeba mít na paměti, že i při použití obvyklých dávek léku u pacientů, jejichž strava se vyznačuje nízkým obsahem fosforu, je možné snížit obsah fosforu v těle, zvýšit resorpční procesy v kostní tkáni, hyperkalciurii, osteomalacii, osteoporóze, protože tento lék obsahuje hliník (viz. část „Opatření“). U pacientů s renální insuficiencí jsou pozorovány zvýšené plazmatické koncentrace hliníku i hořčíku, a proto může dlouhodobé užívání vysokých dávek solí hliníku a hořčíku vést k rozvoji encefalopatie, demence, mikrocytické anémie nebo zhoršení průběhu osteomalacie vyvolané dialýzou..

Hydroxid hlinitý může být na hemodialýze nebezpečný pro porfyrické pacienty.

Z gastrointestinálního traktu:

narušení chuti (pocit křídové chuti), průjem, zácpa, nevolnost, zvracení, změna barvy stolice;

Z imunitního systému:

hypersenzitivní reakce, včetně bronchospasmu, svědění, kopřivky, angioedému a anafylaktických reakcí.

Pokud zjistíte jakékoli nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, poraďte se se svým lékařem ohledně dalšího užívání léku!

Předávkovat

Příznaky: při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách je možná zácpa, ospalost, hypermagnesémie (únava, zrudnutí obličeje, slabost svalů a nevhodné chování)..

Lze také pozorovat příznaky metabolické alkalózy: změny nálady nebo mentální aktivity, otupělosti nebo bolesti svalů, nervozita a únava, pomalé dýchání, nepříjemná chuť.

Léčba: výplach žaludku, umělé zvracení, jmenování aktivního uhlí a symptomatická terapie.

Opatření

Před použitím přípravku Almagel Neo by měla být vyloučena přítomnost maligního procesu.

Lék by měl být používán s opatrností u pacientů se zhoršenou funkcí ledvin..

Dlouhodobé užívání léku se nedoporučuje v přítomnosti Alzheimerovy choroby, protože existuje názor, že hliník je koncentrován v nervových buňkách mozku a může vést ke komplikacím..

Během léčby pacientů se selháním ledvin je nutné sledovat dynamiku klinických příznaků, velikost vředů, výskyt průjmu, hladinu hliníku a hořčíku v séru..

Při dlouhodobém používání léčiva je nutné zajistit, aby bylo do těla dodáno dostatečné množství fosforu, protože hydroxid hlinitý se váže na fosfáty a snižuje jejich absorpci z gastrointestinálního traktu. Kromě toho se zvyšuje vylučování vápníku močí, což může vést k narušení rovnováhy vápníku a fosfátu a vytvářet podmínky pro rozvoj osteomalacie (příznaky - potíže se slabostí a bolest v kostech)..

Vzhledem k adsorpční schopnosti léku není jeho použití odůvodněno přímo během eradikační terapie Helicobacter pylori. Pacienti by se měli poradit s lékařem v případě úbytku hmotnosti, obtížného polykání nebo přetrvávajícího břišního diskomfortu, poruchy trávení, která se objevila poprvé, nebo když se mění průběh stávajících zažívacích poruch.

Hydroxid hlinitý může vést k zácpě a hydroxid hořečnatý může vést ke střevní hypokinezi. Vysoké dávky tohoto přípravku mohou způsobit nebo zhoršit střevní obstrukci a střevní obstrukci, zejména u pacientů se zvýšeným rizikem takových komplikací, jako jsou pacienti s renální nedostatečností nebo starší pacienti..

Informace o pomocných látkách

Každá jednotlivá dávka léčiva obsahuje:

Jedna odměrná lžíce (5 ml) přípravku obsahuje 0,113 g ethylalkoholu. Jedno balení (10 ml) léčiva obsahuje 0,226 g ethylalkoholu, v důsledku čehož se mohou vyskytnout komplikace u pacientů s onemocněním jater a mozku, u pacientů s alkoholismem a epilepsií, u těhotných žen a dětí mladších 14 let..

Jedna odměrka (5 ml) přípravku obsahuje 0,475 g sorbitolu. Jedno balení (10 ml) suspenze obsahuje 0,950 g sorbitolu. Sorbitol je kontraindikován vrozenou intolerancí fruktózy a může způsobit podráždění žaludku a průjem.

Almagel Neo obsahuje pomocné látky propylparaben a ethylparahydroxybenzoát, které mohou způsobit kopřivku. Vzácně je možný výskyt dalších bezprostředních alergických reakcí, včetně bronchospasmu.

Těhotenství a kojení

Užívání drogy Almagel Neo může poškodit těhotné ženy v důsledku obsahu ethylalkoholu (0,113 g na dávku).

Nejsou k dispozici žádné údaje z kontrolovaných klinických studií s přípravkem Almagel Neo během těhotenství a kojení. Lék je kontraindikován v těhotenství. Pokud je nutné lék užívat během kojení, měla by být vyřešena otázka ukončení kojení.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Neexistují žádné údaje o negativním dopadu přípravku Almagel Neo na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Almagel Neo snižuje horní plazmatickou koncentraci kaptoprilu a jeho relativní dostupnost. Captopril musí být použit nejméně dvě hodiny před užitím drogy.

Almagel Neo interaguje s některými perorálními léčivými přípravky. Dochází ke snížení reabsorpce některých léků užívaných současně. Aby se předešlo takové interakci mezi užíváním antacid a jinými léky, měla by být přerušena.

Doporučuje se užívat 2 hodiny před nebo 2 hodiny po užití léku Almagel Neo: antibiotika skupiny tetracyklinů (tetracyklin, doxycyklin), 4 fluorochinolony (ciprofloxacin, norfloxacin, ofloxacin), H2-antihistaminika, anti-tuberkulóza (ethambutol, atenoniazolid), metoprolol, propranolol, kaptopril, chlorochin, cykliny, diflunisal, digoxin, difosfonáty, fexofenadin, železo (soli), fluorid sodný, kortikosteroidy (interakce s prednisolonem a dexamethasonem), indomethacin, kykexazol, ketocozinazol, ketocoinazol, lankonin, linolcocozolin penicilamin, fosfor (přísady), tyroxin.

Kombinace, které je třeba zvážit:

Při současném použití se salicyláty se vylučování salicylátů ledvinami zvyšuje v důsledku alkalizace moči.

Nepoužívejte lék současně s chinoliny..

Vylučování chinidinu může být narušeno projevy chinidinové toxicity, zejména u pacientů s renální nedostatečností.

Současné užívání s cholinergními léky snižuje jejich účinnost. Současné použití hydroxidu hlinitého a citrátů může vést ke zvýšení hladin hliníku, zejména u pacientů s renální nedostatečností. Použití léku s léky, které mají enterickou membránu, může vést k rychlejšímu rozpuštění membrány a podráždění žaludku a dvanáctníku..

Lék může snížit absorpci kyseliny listové.

Při kombinaci s levothyroxinem je možné snížit jeho hormonální účinky. Pirenzepin zvyšuje a prodlužuje účinek přípravku Almagel Neo.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti po prvním otevření lahve - 30 dní.

Lék by neměl být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky skladování

Na tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Udržujte mimo dosah dětí! Chraňte před mrazem!

Prázdninové podmínky

Obal

Po 170 ml v polyetylenových tereftalátových lahvičkách s plastovým šroubovacím uzávěrem.

Jedna láhev v krabici s odměrkou a příbalovou informaci.

10 ml ve vícevrstvém fóliovém sáčku. 10 nebo 20 sáčků v lepenkové krabici, včetně letáku.

Jméno a adresa výrobce

Balkanfarma-Troyan AD, Bulharsko, 5600 Troyan, st. "Krairechna" č. 1.

Publikace O Cholecystitidou

Ohýbání žlučníku u dítěte: důvody a principy výživy v patologii

Úplavice

Zdravý orgán je poněkud zakřivený a ve tvaru hrušky. Někdy se ohýbá žlučník a vznikají nepříjemné příznaky. Jaké jsou příčiny tohoto onemocnění a základy léčby u dětí?

Jak zacházet s prasklým konečníkem

Úplavice

Trhlina v konečníku (anální trhlina) je výskyt vředů nebo trhlin ve sliznici ve spodní části zažívacího traktu. Je to poškození rektální sliznice. Velikost trhliny může dosáhnout 20 mm, což samozřejmě pro člověka způsobuje mnoho problémů.